سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
بپرهیزید از صولت جوانمرد چون گرسنه شود و از ناکس چون سیر گردد . [نهج البلاغه]
 
دوشنبه 96 تیر 26 , ساعت 1:6 عصر

هولواسلیو(HoloSleeve) راهی برای ضد جعل کردن

هولواسلیو یک غلاف فیلمی هولوگرافیک است که در اثر حرارت جمع شده و یا همانند نواری هولوگرافیک بر گلوی بطریها ثابت ومنجر به پلمپ درب به بدنه بطری می شود. هولواسلیو دارای خصوصیات حفاظتی آشکار و پنهان هولوگرافیک است. هولواسلیو بصورت یک نوارباریک لمینیت شده بر فیلم شرینک (شیارمانند) ویا بصورت فیلم شرینک هولوگرافیک کامل تولید می گردد. توصیه ی ما این است که این روش را برای جلوگیری از ضد جعل کردن محصولات شرکت هایی به کار ببرید که مواد شیمایی و یا خطرناک را تولید میکنند.شرکت هایی مانند شرکت های دارو سازی بهترین راه برای ضد جعل کردن محصولاتشان همین راه است.

هولوسیل (HoloSeal) هولوگرافی ضد جعل

هولوسیل یک لیبل بسته بندی پشت چسبدار با جلوه های هولوگرافیک سفارشی و الگوی کلیدی امنیتی با کاربردی انعطاف پذیر است. لیبل های چسبدار حرارتیهولوسیل را می توان در مکانهایی که امکان جعل یا فک بسته بندی وجود دارد الصاق نمود. حساسیت به دستکاری ظاهری، جلوه مشکی رنگ خاص و کدهای رمزی منحصر بفرد هولوگرافیک گنجانده شده در آن این لیبل را در سطح فوق امنیتی برای حفاظت از محصولات بسته بندی شده به ویژه بسته بندی های دارویی والکترونیکی مقوایی قرار داده است. استفاده از سیستم های اتوماتیک تایید و کنترل طیف رنگی مشکی و کدهای رمزی نیز رهگیری و اصالت این لیبل بسته بندی را آسان می سازند. تولید هولوسیل بصورت شفاف (Transparent) و نصب آن بوسیله دست یا ماشین نیز امکان پذیر است. به علت اینکه این هولوگرام ها مراحل سختی را از تولید تا مصرف سپری میکنند پس از نصب در محل دلخواه و لازم تحت هیچ شرایطی قابل بازگشت و یا دستکاری نیستند و از آن ها یتواند در واردی استفاده کرد که نیاز به دقت و امنیت بالاست.

شنبه 96 تیر 24 , ساعت 3:40 عصر

درگیری کوانتمی در هولوگرام

بیاید درباره یک تئوری منحصر به فرد صحبت کنیم. بله درست است این مقاله مربوط خواهد بود به تئوری"درگیری کوانتمی". اگر ما دنیا را به چشم هولوگرام  ها نگاه کنیم متوجه میشویم که زمانی که دو ذره باهم درگیر شوند زمانی است که ین دوذره ویژگی هایی با هم داشته باشند که مشترک باشد.این به این معناست که ما نمیتوانیم این دو ذره را از یکدیگر متمایز بدانیم.حالا حتی اگر انهارا از نظر فیزیکی جداکنید و هر کدامشان را در نقطه ای از دنیا رها کنید باز هم ویزگی های یکسانشان را حفظ میکنند و باز هم این دو را یک واحد باید درنظر بگیریم.

کمیت فیزیکی برای مقدار این دو ذره ی متصل شده به هم " درونگشتی درگیری" نامیده می شود و ارزش آن در هر دو فضا به یک میزان است. نتیجه آن جالب توجه است: برای اینکه نظریه های موجود اصالت و تایید دریافت کنند, زمانی باید انجام شوند که از نظر فیزیکی ثابت بوده و وخصوصایت جهانی سنجیده شوند. 

مسلما این تنها روی کاغذ تجربه شده است. محاسبات و آزمایشات بیشتری باید انجام شود تا نتیجه گیری موثقی درباره ی هولوگرامی بودن دنیا انجام گیرد, اما این رابطه ی اولیه بسیار جالب بوده و حیطه های جدید از تفکر و تخیل را پیش روی ما قرار می دهد.

هر زمان که تصمیم گرفتید نشان دهید که دنیا یک بعد کمتر دارد, مسلما دیدگاه ها را به سمت اهمیت تحقیقات آسمان آّبی جلب کرده اید!!. نسبیت این نظریه بر اساس عقیدهی کارشنسان تنها و تنها مختص و نسبت داده شده به فضای مجازی است.همین امر دنیای مارا بهزودی تغییر خواهد داد.

سه بعدی و زندگی ما

بیاید به یک ایده و یک تفاهم باهم برسیم و آن این است که زندگی و اطرافمان را سه بعدی در نظر بگیریم ولی اگر دو بعدی در نظرش گرفتیم اوضاع از این قضیه وخیم تر میشود. در این دیدگاه, لایه ی بیرونی دنیا شامل تمام اطلاعات مورد نیاز جهت این بعد سوم را خواهد داشت, درست مانند یک هولوگرام.


شنبه 96 تیر 24 , ساعت 12:58 عصر

به کار گیری برچسب های هولوگرام در بسته بندی 

برچسب های هولوگرام با شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) مناسب برای به کار گیر ی در بسته های  محصولات گوشتی  هستند،   لیبل بسته بندی در حال حاضر فقط در  گوشت و محصولات گوشتی محدود است،پیش بینی می شود در آینده استفاده بیشتر شود   با توجه به قابلیت های این تکنولوژی استفاده بیشتر از آن‌ها در آینده قابل پیش بینی است

 تشخیص هولوگرام با فرکانس رادیویی

سیستم های تشخیص با فرکانس رادیویی یکی از تکنولوژی های بسیار متنوع تشخیص دادن یا تعیین هویت به صورت اتوماتیک (خودکار) است که سیستم های بارکد نیز جز اینتکنولوژی ها است. سیستم های تشخیص با فرکانس رادیویی، قادرند که در زنجیره تولید، انبارداری، توزیع و خرده فروشی محصولات گوشتی مزایای فراوانی داشته باشند. مزایایی که به عنوان نمونه شامل: امکان ردیابی محصول، مشخص ساختن موجودی انبار، کاهش هزینه های نگهداری، امنیت و ارتقای کیفیت و سلامتی محصول و ممانعت از پس آوردن محصول می باشد. تکنولوژی تشخیص هولوگرام با فرکانس رادیویی بیش 40 سال است که در دسترس است، اگر چه کاربرد آن به صورت گسترده در بسته بندی به سال های اخیر مربوط می 


شنبه 96 تیر 24 , ساعت 12:57 عصر

به کار گیری برچسب های هولوگرام  در بسته بندی 

برچسب های هولوگرام با شناسایی  فرکانس رادیویی (RFID) مناسب برای به کار گیر ی در بسته های  محصولات گوشتی  هستند،   لیبل بسته بندی در حال حاضر فقط در  گوشت و محصولات گوشتی محدود است،پیش بینی می شود در آینده استفاده بیشتر شود   با توجه به قابلیت های این تکنولوژی استفاده بیشتر از آن‌ها در آینده قابل پیش بینی است

 تشخیص هولوگرام با فرکانس رادیویی

سیستم های تشخیص با فرکانس رادیویی یکی از تکنولوژی های بسیار متنوع تشخیص دادن یا تعیین هویت به صورت اتوماتیک (خودکار) است که سیستم های بارکد نیز جز اینتکنولوژی ها است. سیستم های تشخیص با فرکانس رادیویی، قادرند که در زنجیره تولید، انبارداری، توزیع و خرده فروشی محصولات گوشتی مزایای فراوانی داشته باشند. مزایایی که به عنوان نمونه شامل: امکان ردیابی محصول، مشخص ساختن موجودی انبار، کاهش هزینه های نگهداری، امنیت و ارتقای کیفیت و سلامتی محصول و ممانعت از پس آوردن محصول می باشد. تکنولوژی تشخیص هولوگرام با فرکانس رادیویی بیش 40 سال است که در دسترس است، اگر چه کاربرد آن به صورت گسترده در بسته بندی به سال های اخیر مربوط می 


پنج شنبه 96 تیر 22 , ساعت 12:21 عصر

تکنولوژی زبرا و معماری

تکنولوژی توسط Texas-based Zebra Imaging در حال توسعه است.این ایده ایست که کمپانی را از سالهای گذشته به خود درگیر کرده است،هرچند تعبیرهای معماری به طور کاربردی مورد نظر نبوده است. مانند بسیاری از تکنولوژیهای پدیدار شده ی دیگر،هولوگرام در ابتدا در حوزهی نظامی جای پای خود را محکم کرد.کار اصلی  هولوگرام،تهیه ی نقشه ی سه بعدی از مناطق شهری بود که اعضای ارتش آمریکا میتوانستند از آنها برای جهتیابی در مناطق جنگی غیر آشنا استفاده کنند.

برای مثال تصویری از شهر  بغداد تهیه میکردیم.از بخش طرح ریزی شهری و حتی از یک زیرساختار منفرد،انتقال به سمت معماری شهری تقریباً بی پرده و آسان است.کلاگ و بقیه ی تیم زبرا در حال سرمایه گذاری (banking) روی آن ارتباط هستند چون آنها پروسه ی چاپ در مقیاس محصول (production-scale)خود را در این پاییز به بازار عرضه میکنند.آنها امیدوارند که تکنولوژی خود را با کارهای روزانه در شرکتهای معماری تلفیق کندد.زبرا با شش شرکت معماری برای تولید هولوگرام های پیلوت در ساختمانها کار کرده است .همه در حال تلاش هستند تا بفهمند چهطور معماران میتوانند این تکنولوژی را به صورت درسبه کار ببرند.

رئیس بخش تکنولوژی در این باره می گوید :به نظر من این یکی از ویژه ترین تکنولوژی هایی است که اخیراً به بازار آمده.این چیزی است در این مورد که به شما امکان درک ماهیت فضایی یک شئ را میدهد و به نظر من این خیلی جالب است.

مدیر بخش طراحی دفتر لس آنجلس در مورد این تکنولوژی می گوید: قلمروی آن رسانه و فیلمها  می باشد، هولوگرام هیجان بازار سرگرمی(entertainment)را به درون ساختار معماری میآورد که واقعاً هیجانانگیز است.

جایگاه هولوگرام در معماری 

هرچند هولوگرام های تولید شده  برای شرکت ها عمدتاً به صورت تجربی(experimental)بوده اند،ولی معماران درگیر با آن هماکنون در حال آموزش دیدن در مورد چگونگی استفاده از آن هستند.برای اغلب بخش ها،آنها به عنوان یک عنصر جدید در پروسهی ارائه دیده میشوند و به مشتریان یک منظر واضح با جزئیات از طرح پیشنهاد شده ارائه میدهند.بعضی از هولوگرام های قبلاً تهیه شده در مباحث ترفیعی(promotional materials)در زمانی که ساختمان کامل شده و در بازار موجود است استفاده میشود.


   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ